Kryebashkiaku i Vlorës merret peng në zyrën e tij nga Beni i Nazmijes

Kryebashkiaku i Vlorës, Dritan Leli është marrë peng në zyrën e tij me pistoletë në kokë nga Arben Licaj, njohur ndryshe si Beni i Nazmies.
Denoncimi është bërë nga ish-Kryeministri Berisha pas mesazhit të marrë nga një qytetar nga Vlora i cili shkruan se, Licaj është dënuar më parë për vrasje ndërkohë që ngjarja në Bashkinë e Vlorës, ku sipas tij është marrë peng kryebashkiaku Leli, ka ndopdhur për shkak se ky i fundit bashkë me vëllain e tij Aduard Leli, duan ti prishin një pallat Licajt dhe t’ia japin tokën për ndërtimin e një pallati tjetër, Julian Metushit, sipas qytetarit, një tjetër person me precedent penal.
Lajmin e ka bërë publik në rrjetet sociale, ish-kryeministri Sali Berisha i cili përkrah mesazhit të qytetarit shkruan: “Narkokryetari i bashkisë, Leli merret peng! Ai është anëtar i bandave kriminale!”.
Statusi i plotë
Narkokryetari i bashkise, Leli merret peng!
Ai eshte anetar i bandave kriminale!
Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb
Pershendetje Doktor Berisha. Vlora eshte ne ditet me te keqija te terrorit.Prej dy javesh policia e vlores po mban te fshehur nje ngjarje kriminale. Kryetari i bashkise vlore Dritan Leli eshte marre peng ne zyren e tij me pistolete ne koke nga Beni i Nazmies (Arben Licaj i denuar me pare per vrasje) i cili me pas ka kercenuar edhe tre juristet e bashkise. Ceshtja ka te bej me pallatin qe ka bere Beni Nazmies, te cilin Dritan Leli bashke me vellain e tij Eduard Leli duan tja prishin dhe tja japin token per pallat Julian Metushit nje kapobande tjeter ne qytet. Dritan Leli detyron juristet te firmosin dhe ata nuk pranojne, pasi nga njera ane ata jane te frikesuar nga Beni Nazmies dhe nga ana tjeter se do humbin vendin e punes. Juristet e bashkise kane denoncuar ne polici dhe nuk e kuptoj pse policia nuk po leviz dhe pse e mban te fshehur. Leli eshte bere pjese e bandave ne qytet duke u dhene leje per pallate, hotele, tendera etj. Pritet qe te kete prap perplasje me arme ne vlore. Po jetojm dit te veshtira. Na ruajt zoti femijt. Kemi shume besim te ju doktor se do nderhyni si duhet.