Shpërthen revolta edhe në Fier, mijëra vetë në shesh kundër Ramës

Banorë të qytetit të Fierit dhe simpatizantë të Partisë Demokratike janë ngritur në protestë pasditen e sotme kundër qeverisjes së Kryeministrit Rama.
Mësohet se ata janë mbledhur përpara Perfekturës, ndërsa kanë bllokuar edhe rrugën.
Kjo protestë vjen pas protestave të organizuara nga opozita e bashkuar në Tiranë. Opozita është shprehur se protestat do të shtrihen edhe në qytetet të tjera të vendit dhe do të vazhdojnë deri me dorëheqjen e Kryeministrit Rama.

auto fier1551553750