Rama nuk ndalet! Kullë gjigande edhe tek Parku i Tiranës!

Qiellgërvishtës edhe tek Parku i Tiranës. Ky është alarmi që lëshon anëtari i Kryesisës së PD, Jamarbër Malltezi.
Përmes një postimi në rrjetet sociale, eksperti i mjedisit publikon edhe maketin e një projekti për një godinë shumë-katëshe pranë asaj që quhet “Mushëria e Tiranës” duke akuzuar edhe ministrin e Mjedisit, Blendi Klosi që sipas tij, nuk vendosi moslejimin e ndërtimeve pranë Parkut,
“Qiellgërvishtës edhe tek Parku i Tiranës. Specialistat i paraqisnin të tejdukshme këto goxillat se nuk duken keq të tejdukshme. Por pranë tyre janë pallate 9 katëshe që duken si xhuxha para këtyre çmendurive brenda Parkut! Klosi nuk guxoi të deklaronte vijë të kuqe ndërtimet brenda Parkut. Duan partinë e rryshfeteve dhe drogës më shumë sesa Shqipërinë”, shkruan Malltezi në Facebook.

auto kulla1551465847