Porti i Durresit në dorën e bandave të Avdylve, Çekiçëve, kontrabanda që bëhet natën

Ish-Kryeministri ka denoncuar përmes “qytetarit dixhital” kontrabandën që bëhte në Posrtin e Durrësit gjatë orëve të natës, ndërkohë që konfirmohet se Porti është në duart e bandave të Avdyljave dhe Çekiçëve, të cilët edhe pse I kanë 2 milionë euro borxhe Portit vijojnë trafiqet.
Denoncimi i “Qytetarit dixhital”
Lexoni denoncimin e punonjesit dixhital. sb
Doktorr Berisha. Me siqeritetin ma te modh te betohem qe nuk mendoja te te shkruaja ndonjeher si sipatizant I se majtes qe jam. Po mora shkas nga denoncimi qe bete dite me pare per koleget e mi qe u dhunuan ne port. Jam pjese e seciurity te portit e siqerisht aty eshte be te ikesh me vrap se cdo gjo e kane mar ne dor bandat. Ne duhet te mbyllim syt e mos te flasin se hajm ndonje tyt pistolete kokes.
Kane zaptu cdo gjo. Ne bashkepunim me kete drejtorin nxjerrin gjith naten nafte kondrabande nga anijejt e ne duhet te heshtim. Kan zaptu gjith ate teritor ne mes te portit ky grup kriminal e do bejne dhe karburat aty qe te marin naften. Kane dhe grupet e veta qe kane kontrat me portin per te ngarku dhe shkarku anijet.
Dhe pse I kane mbi 2milj euro borxh portit e prap lejohen me punu se ndryshe han pistolet kokes e jane po ata qe ndarkojne e shkarkojne dhe madhin e drogen qe vjen e iken. Nuk di ca bon kontrolli shtetit e si nuk I kap njeri me 2 mil eu borxh qe kane. Mond cekici me shoke.
Grupi I vangjushit e avdylajve. Nuk punojm dot mo po ca ti bojme halleve e kalamojve se ca nuk na shofin syte. Banda gangsterra ne zaptim total te portit te durrsit.ty te rujt zoti e na ndihmo me keto alabak se ne hall te madh jena se keto jane pal me drejtorin e bojne gjithe punet e pista.
I verifikon kollaj fare dhe per terrenin qe kan zon dhe per borxhet qe kan dhe per kondrabanden qe boj me drejtorin.