Protestuesi Lalaj: Një përgjigje e shkurtër për qenin e rrahur Mero Baze

Një nga protetsuesit është sulmuar në meiat e qeverisë duke vënë në dyshim se si ka mundësi që ai ka një automjet që kushton disa mijëra dollarë. Kemi të bëjmë me një gjueti qesharake të mediave të qeverisë ndaj protestuesve, të cilët sikurse provohet edhe në reagimin e protestuesit Preng Lalaj as u intereosn fare presioni që po u bëhet përmes këtyre mediave të kapura dhe të paguara nga Rama.
Preng Lalaj, thotë se është një demokrat dhe nuk do të ndalet në protestat ndaj qeveris në një reagim të shkurtër në rrjetet sociale ku ai e quan Mero Bazen një qen të rrahur.
Reagimi i plotë i protestuesit Preng Lalaj
Nuk i ze vendi vend hajdutet dhe kriminelet e Rames, shkruajne te gazeta tema e qenit te rrahur mero baze, une jam Preng Lalaj 62 vjec banues ne mamuras kam punuar gjith jeten dhe punoi kam nje ullishte me 600 rrenje dhe 300 fellenza merem me keto dhe kam mbijetuar keto 6 vite kush don te dije pasurite mija jam i hapur me sakrifica e shtyje muajne. Por spiunet e Edvin Kristaq Rames qe akuzohet nga soji i tije per 200.000.000. Euro ne bankat ofshore dhe ju zagare milonere te pasuruar me korrupsjon duke vrare djem nenash dhe duke shpifur pasi te majtet ju kane rrahur dhe perpunuar tani me pa turpesine me te madhe bejne spiunin dhe shpifsin e rilindjes sa per sekuestrimin e pasurise shume shpejte do ju ndodhe ju, ky lloje gazetari i kazanit qe sajon duke shpifur per te vetmin faj qe kam se jam demokrat, le te gjejne nje rast foto apo nje polic qe e kam share, shtyre nuk behet fjale per ta goditur apo per te gjuajtur me gure pranoi denimin me ekstrem, mos mendoni se me trembni ju kriminele hajdute te degjeneruar une jam dhe do te jeme ushtar i atdheut dhe demokrat deri ne vdekje.