Klosi reagon si përfundoi në gropë para Parlamentit nga revolta e protestuesve

Gjatë protestës së djeshme të opozitës, ministri i Mjedisit Blendi Klosi teksa po shkonte në seancën plenare, u sulmua nga protestuesit.
Në tentativë për të përçarë turmën, Klosi u shty nga protestuesit dhe përfundoi në gropë.
I pyetur nga gazetarët për këtë incident Klosi nuk preferoi që të komentonte, ndërkoghë që ju drejtua gazetarëve duke thënë që të merren me videot se është më e bukur.
“Unë po shkoja në punë. Nuk kam asnjë prononcim. Merruni me videot është shumë më e bukur”, tha Klosi.

klosi1

klosii