Berisha publikon videon: Cunami që kyçi dje Ramën në bunkerin e vetmisë

Protesta madhështore e ditës së djeshme, ku mijëra shqiptarë u derdhën në sheshin para parlamentit, vazhdon të bëjë jehonë.
Të gjitha mediat botërore kanë shkruar për protestën dhe kërkesën e opozitës për largimin Edi Ramës dhe krijimin e një qeverie tranzitore për zgjedhje të lira e të ndershme.
Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mbrëmjen e sotme një video ku tregon pikërisht numrin e madh të shqiptarëve që kishin dalë në protestë.
‘Me ata që me cunamin e tyre ndrynë dje Edvinin në bunkerin e vetmisë dhe drodhi mazhorancën e krimit!’, shkruan ish-kryeministri Sali Berisha në Facebook.

Me ata qe me cunamin e tyre ndryne dje Edvinin ne bunkerin e vetmise dhe drodhi mazhorancen e krimit! sb

Gepostet von Sali Berisha am Mittwoch, 27. Februar 2019

52803679 1221584044669167 3664548311211180032 n