Taulant Balla i merr 100 mijë euro një të inkriminuari për ta bërë drejtor të ZVRPP në Elbasan

Kreu i grupit parlamentar të PS, deputeti i Librazhdit, Taulant Balla i ka marrë 100 mijë euro një personi të inkriminuar për të bërë të ZVRPP-së në Elbasan. Denoncimi është bërë nga ish-Kryeministri Berisha pas mesazhit të një qytetari nga Elbasani. Ky i fundit, punonjës i administratës në këtë qytet, informon se, në Elbasan janë emëruar në poste të larta individë me rekorde të theksuara kriminale brenda dhe jashtë vendit.
Postimi i plotë i ish-Kryeministrit Berisha
Rekordet kriminale si merite per poste ne Kakistokraci!
Qytetari dixhital denoncon
Trafikante e fallsifikatore emerohen ne detyra te rendesishme.
Ata blejne postet tek Taulant Toyota Jaris/Bego etj etj me 100,000 euro.
Pronat e tyre te krimit askush nuk i prek! sb
I dashur Z.Berisha! Jam punonjes ne administraten shtetrore. Bashkeshortin, e lufton Aurel Guni, vellai i Artur Gunit qe aktulisht eshte Drejtor i Aluizmit Elbasan, i emeruar nga klani mafioz i Taulant Balles dhe i Qazim Sejdinit. Dy vellezerit Artur dhe Aurel Guni jane persona me rekorde kriminale, te denuar ne Greqi, Itali, France per veprat penale te “Trafikim prostitucioni” dhe “Trafikim nderkombetar te lendeve narkotike” dhe me parate e paligjshme te krimit kane ndertuar vila ne Elbasan, hotele ne Spille -Kavaje dhe lokale ne Elbasan dhe Tirane. Vellain e Aurel Gunit/ Artur Gunin qe aktualisht eshte drejtor i Aluizmit Elbasan, i cili bashke me te vellane jane me diploma fallco, pa mbaruar shkollen e mesme (ku kane bere diploma fallco neper fshatra, si ne Bradashesh Elbasan) kane blere diploma te shkollave te larta. Drejtorin e Aluizmit Elbasan Artur Gunin, deputeti i Librazhdit Taulant Balla po pergatitet ta emeroje Drejtor ZVRPP- Elbasan kundrejt pageses 100,000 Euro, duke i shtuar kompetencat dhe harten gjeografike Hipotekes Elbasan. Ju lutem Z. Berisha te me ndihmoni, une jam nene e nje djali 6 vjeçar dhe dua qe te ruaj dhe mbroj bashkeshorin tim dhe familjen time. Me respekt