Protestuesit sulmojnë Klosin, ministri ja fut vrapit, e shpëton Garda

Protestuesit kane sulmuar ministrin Klosi qe tentoi te futet ne Parlament nga dera e pasme. Klosi ja ka futur vrapit sikurse duket edhe ne foto dhe ka mundur ti shpetoje protestuesve pasi eshte kapur nga gardistet.
Në kundërpërgjigje për seancën e jashtëzakonshme të thërritur nga ana e mazhorancës në Kuvend, opozita kanë thërritur një protestë për në orën 17:00.
Pak minuta para fillimit të saj ka patur edhe një incident.
Në momentin kur protestuesit po i drejtoheshin Parlamentit, deputeti dhe ministri i Mjedisit Blendi Klosi është futur mes tyre në formë provokimi, por përgjigja e qytetarëve ishte e menjëhershme.
U desh ndërhyrja e forcave të policisë për të qetësuar situatën.

Klosi policia

klosii

klosi