Paloka: As dhuna dhe as presioni nuk do të na ndalë, sot janë shqiptarët që kërkojnë ndryshim

Nënkryetari i PD, Edi Paloka gjatë fjalës së tij para protestuesve, e ka quajtur këtë parlament dhe këtë mazhorancë si pjesë e krimit në Shqipëri.
Ai u kërkoi protestuesve të shporrin këtë klikë në pushtet, për ndryshe do të kthehemi në skllevër të Ramës.
“Ne jemi këtu për t’i treguar Edi Ramës e kujtdo tjetër se, sot janë shqiptarët që kërkojnë ndryshim. Jemi këtu sepse nuk kemi për rrugëzgjidhje. Ose të fitojmë, ose të ulim kokën e të kthehemi në skllevër të Edi Ramës. As dhuna dhe as presioni nuk do të na ndalë. Rama ik!”, u shpreh Paloka.

protesta madheshtore 20