Ish-deputeti “këshillon” kreun e Kuvendit: ”Grramos, dëgjo mua, sikur nuk shkon!…

Pas vendimit të socialistëve për të zhvilluar sot seancën parlamentare, për shkak se i tremben një përplasje me qytetarët ditën e enjte ka pasur reagime dhe në radhët e demokratëve.
Ish-deputeti Gent Strazimiri përmes një reagimi në rrjetet sociale thotë se socialistët janë bërë qesharakë deri në dhimbje. Ai i rekomandon Gramoz Ruçit që ta dërgojë Parlamentin në Galigat apo në Salari.
“Qesharakë deri në dhimbje!!! Grramos, dëgjo mua! Shpjere parlamentin në Galigat a në Salari që të biesh rehat, se dhe kështu… senacë e befasishme “pa mendje” sikur s’vete. P.S. Parlamenti që ka frikë nga POPULLI, nuk është i POPULLIT, nga POPULLI e për POPULLIN!”, shkruan Strazimiri në reagimin e tij.
Më herët kishte një reagim dhe nga Edi Paloka i cili shprehej: Kuvendi ilegjitim, mblidhet ne ilegalitet.
Pasi e rrethuan me tela me gjemba dhe salduan dyert hyrese, tani kane filluar ta mbledhin dhe ne ilegalitet. Seancen e se enjtes , po kerkojne ta mbledhin fshehtas sot ne oren 17.00.
Sa mendoni se do zgjasni keshtu?! Tik-tak…