Denoncimi i qytetares tek Berisha: Leli po ndan kreditë me punonjësit e Bashkisë, populli rri rrugëve këta…

Një qytetare e Vlorës ka denoncuar përmes një mesazhi te ish-Kryeministri Sali Berisha aferën korruptive që po bën kreu i Bashkisë së Vlorës Dritan Leli, me kreditë për shtëpi.
Sipas saj, Leli nuk i ka kaluar emrin për të përfituar kredi për shtëpi, pasi ato do të ndahen me punonjësit e Bashkisë dhe me njerëzit pranë tij.
Postimi i ish-Kryeministrit Berisha
Narkoqeveritaret e regjimit kakistokratik mendojne per njeri tjetrin dhe jo per qytetaret.
Narkokryetar Leli kredite per strehim nuk i ka per qytetaret e pastrehe por per narkoservilet e tij.
Lexoni mesazhin e te pastrehit dixhital. sb
Pershendetje dr.Dua te denoncoi nje afere korruptive te kryetarit te bashkis Leli. Jam nje qytetare qe kam aplikur per kredi shtepie ne bashkine e Vlores, por kryetari i bashkis Leli nuk me kaloj emrin pasi kerkon qe kredit per shtepi ti ndaj me punonjesit e bashkise.
Kete jave eshte dhe mbledhja e bashkis per ti miratuar. Populli rri rrugeve dhe keta ndajne pasurite e popullit me njeri tjetrn. Lista esht e mbushur me punonjes te bashkise Vlore. respekte Doktor.