Tv britanik: Kriminelët u përdorën nga Rama për të zhvatur njerëzit dhe blerë votat në mbështetje të qeverisë

Ish-Kryeministri Berisha ka publikuar videon e televizionit britanik “Sky”, ku flitet për blerjen e votave nga bandat e mbështetura nga qeveria si dhe për mbrojtjen e ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Spikerim thotë se, Prokurorët nuk mund të bëjnë asgjë përveçse t’i vijnë rrotull pasi kryeministri refuzoi t’i hiqte imunitetin diplomatik, duke e mbrojtur nga ligji.
Postimi i plotë i ish-Kryeministrit Berisha
Rama dhe ministrat e tij damke e zeze per Shqiperine.
Mediat britanike Sky emision per Saimir Trafikun, Ramen skllavin e tij dhe narkoshtetin e tyre.
Ndiqni videon e meposhtme. sb
-Kriminelet u perdoren per te zhvatur njerezit, blere votat ne mbeshtetje te qeverise
– Mijera denoncojne qeverine ne Shqiperi per lidhje me korrupsionin
Spikeri: Përgjimet flasin per blerje votash ne zgjedhjet e përgjithshme, të cilat partia në pushtet i fitoi me rezultat të dukshëm. Përgjimet çuan edhe në hetim zyrtar për ish-ministrin e brendshëm të Shqipërisë. Ai akuzohet për korrupsion pasiv, trafik dhe për qenien anëtar aktiv grupi kriminal. Dhe këtu vjen edhe kthesa. Prokurorët nuk mund të bëjnë asgjë përveçse t’i vijnë rrotull pasi kryeministri refuzoi t’i hiqte imunitetin diplomatik, duke e mbrojtur nga ligji. Pozicioni zyrtar ishte mohmi i gjithçkaje.
Alice Taylor, gazetare me bazë në Tiranë: Me çdo akuzë korrupsioni, ka skenarë me evidencë të dokumentuar, akuza të paprovuara, por në këtë rast ka lidhje sinjifikative të dokumentuara e të evidentuara midis qeverisë, krimit të organizuar dhe trafikut të drogës.
Get Outlook for iOS

Rama dhe ministrat e tij damke e zeze per Shqiperine.Mediat britanike Sky emision per Saimir Trafikun, Ramen skllavin e tij dhe narkoshtetin e tyre.Ndiqni videon e meposhtme. sb-Kriminelet u perdoren per te zhvatur njerezit, blere votat ne mbeshtetje te qeverise- Mijera denoncojne qeverine ne Shqiperi per lidhje me korrupsioninSpikeri: Përgjimet flasin per blerje votash ne zgjedhjet e përgjithshme, të cilat partia në pushtet i fitoi me rezultat të dukshëm. Përgjimet çuan edhe në hetim zyrtar për ish-ministrin e brendshëm të Shqipërisë. Ai akuzohet për korrupsion pasiv, trafik dhe për qenien anëtar aktiv grupi kriminal. Dhe këtu vjen edhe kthesa. Prokurorët nuk mund të bëjnë asgjë përveçse t’i vijnë rrotull pasi kryeministri refuzoi t’i hiqte imunitetin diplomatik, duke e mbrojtur nga ligji. Pozicioni zyrtar ishte mohmi i gjithçkaje.Alice Taylor, gazetare me bazë në Tiranë: Me çdo akuzë korrupsioni, ka skenarë me evidencë të dokumentuar, akuza të paprovuara, por në këtë rast ka lidhje sinjifikative të dokumentuara e të evidentuara midis qeverisë, krimit të organizuar dhe trafikut të drogës.Get Outlook for iOS

Gepostet von Sali Berisha am Montag, 25. Februar 2019