Rama fali Eskobarin, Berisha: Tani e ka radhën Aldo Bare!

Pas vendimit të Gjykatës Për Krime të Rënda për gjykim të shkurtuar ndaj Klement Balilit, ish-Kryeministri Berisha përmes një postime në rrjetet sociale ka deklaruar se “krye kreu Ediskobari fali për dënimin e rëndë që meritonte Eskobari i Ballkanit” (Klement Balili).
Sipas Berishës, kjo bëhet për shkak të videove që disponon Balili si dhe sjellja e mirë e tij sipas ish-kryeministrit që për një vit arrati do ti njihen tre vite burg nga gjykimi i shkurtuar.
Berisha shton më tej se, së fundi radhën tashmë të gjykimit të shkurtuar e ka Aldo Bare.
Statusi i plotë i Berishës
Ediskobari fali Eskobarin!
Te dashur miq, sot ashtu siç ishte njoftuar, premtuar dhe parashikuar, krye krye kreu Ediskobari fali per denimin e rende qe meritonte Eskobarin e Ballkanit, Klement Balilin. Shkaqet e faljes jane:
1-Thesaret e Balilit, dmth Videot me orgji te regjistruara ne Santa Quaranta te vet Ediskobarit dhe narkoqeritareve te tij.
2- Sjellja e mire dy vite ne arrati e Eskobarit çka detyroi Ediskobarib ti njohe 1 vit arrati per tre vite burg dhe ti rezervoje gjykimin e shkurtuar.

Kjo e fundit u thote te gjithe krimineleve qendroni ne arrati po deshet qe te keni lehtesi, natyrisht po patet video me orgji.
Se fundi radhen e gjykimit te shkurtuar e ka tani Aldo Bare.
Miq, kjo eshte drejtesia e Edvinit, duhet ta shporrim nje minute e me pare.
Revolucioni do te fitoje! Sb
Kujtojmë se gjatë paraditës së sotme, Gjykata e Krimeve të Rënda ka pranuar gjykim të shkurtuar për Klement Balilin, i akuzuar për trafik të lëndeve narkotike. Pretenca e Prokurorisë për Balilin do të jepet me 12 mars.
Gjykata ka pranuar kërkesën e Klement Balilit për gjykim të shkurtuar me arsyetimin se është një e drejtë që e ka një person duke qenë se ai ishte në rregull me të gjitha rregullat e kërkesës për gjykim të shkurtuar.
Gjykimi i shkurtuar i jep të drejtën Balilit të përfitojë ulje të dënimit, në rast të shpalljes fajtor.
I cilësuari si “Eskobari i Ballkanit” akuzohet për “trafik të lëndëve narkotikeve”, “grup të strukturuar kriminal”, “mosdeklarim të pasurisë” dhe “pastrim parash”.
Kujtojmë se Klement Balili u vetëdorëzua në polici, pikërisht gjatë momentit që dosja ishte dorëzuar në Gjykatë nga ana e Prokurorisë.