Ballina Aktualitet Drejt lirimit nga burgu edhe Klement Balili, ja çfarë vendosi sot Gjykata

Drejt lirimit nga burgu edhe Klement Balili, ja çfarë vendosi sot Gjykata

Gjykata e Krimeve të Rënda me trupën gjykuese që përbëhet nga një treshe gjyqtarësh, të kryesuar nga gjyqtarja Flora Hajredinaj ka pranuar gjykim të shkurtuar për Klement Balilin, i akuzuar për trafik ndërkombëtar të lëndeve narkotike.
Pretenca e prokurorisë është caktuar të jepet me 12 mars,
Mbi Balilin rëndojnë 4 akuza: Trafikim i lëndëve narkotike kryer në bashkëpunim në formën e grupit të strukturuar kriminal” “Pjesëmarrje në grup të strukturuar kriminal”, “Refuzim për deklarim dhe moskdeklarim, fshehje ose deklarim të rremë të pasurisë” “Pastrim të produkteve të veprimtarisë kriminale”.
Balili nuk e ka pranuar akuzat ndërsa pas rreth dy vjet ne kerkim ai u vetëdorëzua në momentin kur dosja vajti për gjykim.

Exit mobile version