Basha: Po përgatitet arrestimi i Dakos, asnjë përpjekje fasadë nuk do ta shpëtojë dot Edi Ramën

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, gjatë prononcimit për mediat pas takimit me krerët e degëve të PD-së në Tiranë, u shpreh se kryeministri Edi Rama duhet të largohet.
Basha u shpreh se po përgatitet arrestimi i kryebashkiakut Vangjush Dako dhe sipas tij, arrestimi i tij duhet të kishte ndodhur shumë kohë më para, që më publikimin e dosejse 339 që faktoi blerjen e votave.
Kreu i opozitës ftoi ndërkombëtarët të mos gënjejnë veten, se nuk është çështja vetëm tek arrestimi si koka turku i Vangjush Dakos apo Qazim Sejdinit
“Ajo që dua të ndaj me ju është një paralajmërim për Edi Ramë, asnjë fasadë nuk do ta shpëtoj dot nga përgjegjësia që ka. Orët e fundit janë intensifikuar informacionet se po përgatitet arrestimi i Vangjush Dakos. Arrestimi duhet të ndodhej që kur doli dosja 339, që u kap në përgjimet për të tjetërsuar votat e Durrësit. Mosarrestimi është bërë nga Edi Rama për këtë ai flijoi edhe Fatmir Xhafën.
Çdo shqiptar e kupton që zgjidhja e problemit në këtë vend vjen vetëm me largimin e Edi Ramës. Mund të flijohet Vangjush Dako, apo edhe njerëz të tjerë edhe më afër tij. Vendi nuk mund të mbetet më peng i njerëzve që e kanë plaçkitur. Edi Rama duhet të largohet.

Mjaft është mjaft! Tani që jemi krah shqiptarëve pa imunitet, përkrahja do vazhdojë. Kërkojnë një parlament që del nga vota e njerëzve. Prandaj është e rëndësishme që Dako të arrestohet në mënyrë që mos i shkoj më ndërmend asnjë deputeti të asnjë lloj ngjyre.
Beteja po avancon, po avancon edhe aty ku është, i strukur nga frika është gati të dorëzojë bashkëpunëtorët në krim. Edi Rama duhet dhe do të largohet. Opozita do vazhdojë e vendosur deri në çlirimin e Shqipërisë, drejtësisë dhe partisë socialiste”, u shpreh Basha.
Sipas Bashës, arrestimi i tij nuk e shpëton kryeministrin Edi Rama.

dako rama