Rama masakrohet në faqen e tij: Po bëheni miliardera duke rrjepur popullin e varfër, mjekësia është 0000…

Kryeministri Rama në vijim të ritualit të tij të përditshëm, mëngjesin e sotëm ka përshëndetur ndjekësit e tij në rrjetet sociale, duke publikuar një video, e cila tregon rastin e një doktoreshe të kthyer nga Franca për të shërbyer në Shqipëri.
“MIRËMËNGJES dhe me Dr.Valmirën, kirurgen e kthyer nga Franca për të kontribuar në sistemin tonë shëndetësor, falë politikës mbështetëse për mjekët specialistë që kthehen nga jashtë vendit apo shkojnë të punojnë jashtë Tiranës, ju uroj një ditë të mbarë”-shkruan Rama në postimin e tij.
Por, pas këtij postimi qytetarët kanë shpërthyer në komente, duke e cilësuar këtë thjeshtë një demagogji komunistësh.
“Kjo eshte tamam demagogji tipit komuniste, iku na qyteti e vajti ne fshat me deshire!”-shkruan një qytetar.
Më tej, një tjetër shkruan “Ikin 30 mjekë e kthehet 1…. Hajde ta nxjerrim ne fb. Na e hapet barkun me kte shoë cdo dite”.
Gjithashtu një tjetër qytetar shkruan “Mjer populli i shkrete, infermieret e doktoret po ikin per dite ne Gjermani….”.
Po ashtu një tjetër qytetar shkruan “Keta po behen mildera duke rrjep popllin e varfer mjeksia eshte 000000000”.

1

2 1