Protestuesit i bllokojnë rrugën Ramës në Gjirokastër

Rama është pritur me protesta edhe në  Gjirokastër. Ditën e sotme kryeministri Edi Rama ka pasur një takim dy ditorë me qytetarët e Gjirokastrës.
Ndërkohë që një grup qytetarësh me në krye deputetin Tritan Shehu kanë bllokuar rrugën nacionale Tepelenë-Gjirokastër, ndërsa për të mbarvajtur protestën dhe për të shmangur incidentët ka forca të shumta policie.
Shehu u shpreh se, kjo është një protestë kundër varfërisë, ndërsa tha më tej: Kjo është një protestë kundër varfërisë, ne jemi këtu për të thënë Rama ik. I gjithë qarku i Gjirokastrës është i blinduar pasi ky njeri ka frikë nga qytetarët, përpiqet që të fshihet pas uniformave blu.

foto vau deje