Ballina Aktualitet Qytetarët shkulin mikrofonat zhurmues të policisë

Qytetarët shkulin mikrofonat zhurmues të policisë

Të rinjtë ngjiten me kacavjerrje mbi 29 metra duke shkulur mikrofonat zhurmues të policisë. Protestuesit shkulën mikrofonat zhurmues të policisë për të lejuar qytetarët që të flasin në protestën e opozitës.
Qindra mijëra shqiptarë janë mbledhur në Tiranë për të protestuar kundër qeverisë së Edi Ramës.
Dhjetëra persona janë plagosur dhe disa të tjerë janë helmuar në gjen dje të fikti nga lënda helmuese që hodhi Garda në drejtim të tyre. Të paktën 6 persona janë dërguar me ambulancë për në spital. Ata kanë kryesisht probleme asfiksie nga gazi lotsjellës, por edhe goditja me sende të tjera. Dy autoambulanca kanë hyrë mes turmës për të marrë të plagosurit.

Exit mobile version