Policia dhunon gjatë arrestimit Florenc Hoxhën

Policia pasi ka vënë në pranga ish-drejtorin e Policisë Bashkiake, Florenc Hoxha ka ushtruar dhunë ndaj tij.
Forca të shumëta kanë rrethuar banesën e tij, dhe një pjesë prej tyre kanë hryë brenda duke kapërcyer rrethimin.
Pasi kanë vënë në pranga Hoxhën, Policia e ka shoqëruar me dhunë, ndërsa ndonëse me pranga në duar, Policia nuk ka kursyer goditjet ndaj tij.
Për më shumë shihni pamjet e mëposhtme të siguruara nga televizioni Ora News.
Kujtojmë se janë shoqëruar në polici mbi 25 persona, ndërsa forca të shumëta policie janë hedhur në terren në të gjithë Tiranën për të identifikuar dhe vënë në pranga të gjithë ata që kanë kryer veprime të dhunshme ndaj godinës së Kryeministrisë.

51563396 735436616857351 6309075837043867648 n