Dhjetëra të plagosur dhe disa të tjerë janë helmuar para Kryeministrisë

Dhjetëra persona janë plagosur dhe disa të tjerë janë helmuar në gjen dje të fikti nga lënda helmuese që hodhi Garda në drejtim të tyre. Të paktën 6 persona janë dërguar me ambulancë për në spital. Ata kanë kryesisht probleme asfiksie nga gazi lotsjellës, por edhe goditja me sende të tjera. Dy autoambulanca kanë hyrë mes turmës për të marrë të plagosurit.

WhatsApp Image 2019 02 16 at 12.07.12

WhatsApp Image 2019 02 16 at 12.07.10 1