Basha te Unaza e Re: Bashkim në protestën e madhe

Kreu i opozitës, Lulzim Basha i ka cilësuar banorët e Unazës së Re si heronj të qëndresës 105 ditore.
Basha ka përshendetur edhe bashkimin me banorët e kësaj zone të studentëve dhe qytetarëve të tjerë.
Basha kujtoi sesi pa asnjë letër dhe pa asnjë akt ligjor, u lajmërua 105 ditë më parë se shtëpitë e këtyre banorëve që do të prisheshin.
Ishin ditë të zeza tha Basha, i cili tha se me mijëra qytetarë kanë kaluar ditë të zeza në këto 6 vite të qeverisë Rama.
Basha kujtoi hallet dhe problemet e pronarëve, të përndjekurve, pensionistëve dhe shtresave të tjera të këtij populli që Rama e urren me shpirt.
“Arroganca dhe paturpërsia që ai u vërsul mbi shtëpitë e këtyre banorëve, është treguesi se kush është Rama. E bëri këtë për t’i falur 18 milion euro një kompanie që nuk ekziston, devijoi Lanën që një trafikant droge të ndërtonte me 60 milion euro. Rama u ka hyrë në hak qindra e mijëra shqiptarëve.

Por atij i ngeli sharra në gozhë pikërisht këtu në Unazën e Re.
Para 105 ditëve njerëzit ishin të tmerruar, të frikësuar. Arrogant, fjalëpisët, i dhunshëm ishte Rama i cili i cilësonte kadrinj e shpellarë, banorët e Unazës.
Por falë bashkimit të gjithë banorëve të Unazës së Re dhe qytetarëve, 105 ditë më vonë shikoni ku jemi, shtëpitë e tyre nuk arriti ti prishë”, tha ndër të tjera Basha.
Basha u bëri thirrje atyre që nesër t’i bashkohen protestës së madhe përpara kryeministrisë.

ba2

bbbbb