Braçe përgatit “listat e zeza” në administratë, do mbushet me militantë

Në vazhdën e denoncimeve të publikuara nga ish-kryeministri Berisha, një tjetër akuzë vjen këtë herë në drejtim të zv/kryeministrit Erion Braçe.
Ish- kryeministri Sali Berisha shkruan se pak muaj para zgjedhjeve lokale, qeveria Rama ka filluar “raprezalje” në administratë.
Sipas tij, Erion Braçe po ushtron terror për zëvendësimin e punonjësve me militantë të PS-së me qëllim grumbullimin e sa më shumë votave.
Denoncimi i plotë i publikuar nga ish-kryeministri Berisha
Braçe terror ne zyrat e administrates ne Fier!
Lexoni denoncimin e nenpunesit dixhital. sb
Pershendetje Doktor Berisha ka me shume se nje jave qe ne zyrat e institucioneve ne fier vin dhe ben inspektim vet erjon brace duke bere shoë se gjasmja te rritet aftesia ne sherbimet publike ne administrat, por tjeter gje luhet, sot nga tirana vine nje email neper drejtorite e kuadrit ku kerkohen te gjitha dosjet e e nenpunesve te administrates ne fier , ne te gjitha drejtorit rajonale , kjo per arsye te verifikimit per cdo punojes se kur ka hyre ne administrat , kush e ka sjell mik i kujt eshte dhe kujt force politike i takon , pra qellimi i ketij isnpektimi i braces eshte selektimi i atyre qe kane ngelur dhe zevendesimi intyre me militantet e fushates elektorale qe vjen ne qershor , dhe vijne e na nxjerrin propaganda politike per emerime mbi baze meritokracie te rastit te asaj vajzes qe me demek ishte ekselente.