Ballina Politikë Kryemadhi paralajmëron ministren: Kujdes me mesazhet që dërgon, të ka Meta dhe...

Kryemadhi paralajmëron ministren: Kujdes me mesazhet që dërgon, të ka Meta dhe kushërirë!

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi gjatë fjalës së saj sot në Kuvend akuzoi ministren e Drjetësisë, Etilda Gjonaj pasi ka shantazhuar nërpermjet sms-ve dhe telefonatave gjyqtarët dhe prokurorët.
Sipas Kryemadhit, bashkëshorti i Etilda Gjonajt, gjithashtu është përfshirë në korrupsion, dhe se ka lidhje me Ervis Martinajn dhe shumë pika të tjera bastesh.
“Ilir Meta e ka dhe kushërirë, por kjo nuk më ndalon të flas për shkak të lidhjeve familjare. Nuk ka asnjë lloj mënyre që mund ta mbrojë ministren e Drejtësisë. Ajo ka shantazhuar punonjësit. Ajo mund ta dijë shumë mirë që korrupsioni është Brenda familjes së saj. Le të tregojë ministrja se pse është pushuar bashkëshorti i saj nga puna disa herë.
Të jetë shumë e kujdesshme në telefonatat dhe mesazhet që u dërgon gjyqtarëve dhe prokurorëve. Spese SPAKU do të fillojë nga ato që e shantazhojnë”, tha Kryemadhi.
Kujtojmë se ditën djeshme janë arrestuar katër ish-zyrtarë të Ministrisë së Drejtësisë me akuzën e abuzimeve me tendera. Gjonaj deklaroi dje se janë në verefikim dhe dy ish-ministra të LSI-së, Petrit Vasili dhe Ylli Manjani.

Exit mobile version