Rama zhuket nga Parlamenti pasi VOA zbuloi lidhjet e pushtetit me mafian

Kreu i qeverisë që e ka shndërruar pushtetin në një organizatë kriminale është zhdukur nga Parlamenti pasi VOA ka zbuluar dje lidhjet e Ramës me mafian dhe krimin e organizuar duke blerë votat në katër qytete. Rama është zhdukur nga qarkullimi prej më shumë se një jave.
Ndryshe nga më parë kur shfaqej nga katër herë në ditë para kamerave, prej më shumë se një jave Rama mungon dhe ka humbur gjurmët. Skandali i plasur për lidhjet e tij me mafian , kriminelë, trafikantë droge dhe vrasës të angazhuar në fushatën eletorale për të blerë votat për pushtetin ka bërë që ai të zhduket nga qarkullimi.