Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta Vasillaq Zëri

Sporti shqiptar në zi. Ish-futbollisti i Dinamos dhe i ekipit tonë Kombëtar, Vasillaq Zëri, ndahet nga jeta në moshën 66-vjeçare.
Ish-lojtari i Kombëtares vuante prej kohësh nga një sëmundje e rëndë.
Vasillaq Zëri ka qenë “Nderi i Futbollit Shqiptar”, titull i dhënë nga FSHF-ja.