Paloka thirrje qytetarëve t’i bashkohen protestës së opozitës për të rrëzuar Ramën

Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka ftuar të gjithë qytetarët shqiptarë që t’i bashkohen protestës së thirrur nga opozita, për të rrëzuar të keqen që ka marrë peng vendin.
Në një dalje në selinë blu, Paloka tha se çdo qytetar që ka një hall, çdo qytetar që ndihet i shkelur dhe i dhunuar, të ngrihet në protestë sot, për të mos mbajtur përgjithmonë arrogancën dhe hajdutërinë e kij pushteti.
Deklarata e Palokës
Ne ftojmë të gjithë qytetarët, ata që kanë një hall, ata që po ju prishen shtëpitë, ata që shohin të varfërohet. Pra kushdo që ka një hall, çdo qytetar duhet të ngrihet dhe të protestojë ndaj Edi Ramës, sepse në të kundërt ky do të vazhdojë të tallet.
Nëse nuk ngrihemi ai do të vazhdojë të tallet dhe ne do të bëhemi keq e më keq. Ambasadori i BE deklaroi dy javë më parë se, në Shqipëri lufta kundër krimit ka mbaruar. Por më mirë se shqiptarët nuk e di askush hallin tonë. Me Edi Ramën kryeministër nuk do të hapen negociatat, prandaj ne ftojmë qytetarët që të bashkohen me ne dhe të rrëzojmë të keqen.