Foto shokuese! Ja si transportohen të sëmurët në Spitalin “Nënë Tereza”!

Qytetarët shkojmë për t’u shëruar në spitale, por sëmuret akoma më shumë.
Deputetia e Partisë Demokratike Albana Vokshi ka publikuar disa foto skandaloze se si transportohen pacientët në spitalin ‘Nënë Tereza’ në Tiranë, në mes të shiut.
Kjo tregon kushtet skandaloze dhe indiferencën që tregohet nga qytetarëve nëpër spitalet tona.
Rama ka prej pesë vitesh që thotë shëndetësi falas, por nuk ka akoma as kushte më minimale.
Postimi i deputetes Vokshi
SHËNDETËSIA FALAS???
Transport i pacientit mes shiut, nga urgjenca për te 6 katëshi.
S’bëhet fjalë për ndërtim infrastrukture përkatëse mbrojtëse, por as për minimumin… një mjet mbrojtës nga shiu…
Sepse paratë e shëndetit të qytetarëve shkojnë për koncesionet abuzive të check up, sterilizimit, dializës dhe laboratorëve.

auto 50534760 10157124696304429 3084335462593069056 n1548184788

auto 50692578 10157124696219429 4122920269150945280 n1548184787

auto 50975185 10157124696204429 6508483068288827392 n1548184789