Zbulohet skandali/ Një qytetar i shkruan Berishës: Ja si ma zaptoi shtëpinë Erion Braçe!

Një qytetar ka denoncuar sot zaptimin që i është bërë shtëpisë së tij nga babai dhe të afërmit e Erion Braçes, i sapozgjedhur në postin e zëvendëskryeministrit. Mesazhi është bërë publik nga ish-Kryeministrit Sali Berisha, i cili shkruan pas mesazhit të marrë nga qytetari. Qytetari shkruan se, “ne vitin 1987 babai erion braces, ka qen kryetar lagje ne kombinat, lagja 6, babai im ka qene i denuar politik , dhe ne ate vit ai na internoi ne shengjergj mal me gropa”.
Postimi i plotë i ish-Kryeministrit Berisha
Ja si i pushtuan Braçet shtepine te internuarit politik!
Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb
Doktor, ne vitin 1987 babai erion braces, ka qen kryetar lagje ne kombinat, lagja 6, babai im ka qene i denuar politik , dhe ne ate vit ai na internoi ne shengjergj mal me grop , ne ate koh babai Im e pyeti po me shpin ca do behet, mirdash brac , babai erionit tha kur te mbaroni internimin ketu e keni, po kur internimet mbaruan shtepija ishte e zen nga kushurijnt e erionit, dhe prej atere une skam me shtepi, te lutem beje publike te shofin se cfar zevenc kryeminister kemi, falimderit

erion brace