Ballina Kryesore Kush janë kandidatët për sekretarë dhe anëtarë kryesie të PD, Nishani në...

Kush janë kandidatët për sekretarë dhe anëtarë kryesie të PD, Nishani në krye të Këshillit Kombëtar

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka bërë publike mesditën e sotme propozimet e tij për Sekretariatin e ri në PD dhe anëtarët e Kryesisë së re.
Sekretari i Përgjithshëm
Gazmend Bardhi
Dorian Telini
Sekretar për çështjet Ligjore
Çlirim Gjata
Marinela Zeiu
Sekretar organizativ
Lulzim Omuri
Sahit Dollapi
Sekretar për çështjet zgjedhore
Ivi Kaso
Dorian Gjomarkaj
Sekretar i Burimeve njerëzore
Minushe Lazaj
Ervin Minarolli

Propozime për organe statusore:
Bujar Nishani – Kryetar i Këshillit Kombëtar
Halim Kosova-Kryetar i Komisionit te Integritetit dhe Etikës
Jemin Gjana-Kryetar i Komisionit Zgjedhor
Arben Ristani-Kryetar i Komisionit te Apelimit
Alfred Rushaj-Kryetar i Bordit Financiar
Kërkesë për votëbesim:
Edi Paloka – Nënkryetar
Edmond Spaho – Nënkryetar
Anëtarë të kryesisë ex officio:
Kryetarja e LDG-Albana Vokshi
Kryetari i FRPD-Belind Këlliçi
Për anëtarët e kryesisë propozoj:
Agron Shehaj
Aldo Bumci
Arben Beqiri
Arben Ibro
Avenir Peka
Bardh Spahia
Besart Kadia
Dhurata Cupi
Dritan Shano
Dorjan Gjonmarkaj
Endri Hasa
Enkelejd Alibeaj
Enkelejda Sallaku
Enno Bozdo
Enri Ceno
Ervin Salianji
Fatbardh Kadilli
Fatbardha Kadiu
Fatbardh Sallaku
Fitim Zekthi
Flamur Hoxha
Flamur Noka
Florjon Mima
Gazmend Koduzi
Genc Pollo
Gent Strazimiri
Genti Malko
Gerti Bogdani
Grida Duma
Izmira Ulqinaku
Jamarber Malltezi
Jorida Tabaku
Kastriot Sulka
Klevis Balliu
Kreshnik Collaku
Ledina Mandia
Luciano Boci
Lindita Metaliaj
Mateo Spaho
Nada Mecorapja
Nevila Xhindi
Ndricim Mehmeti
Oerd Bylykbashi
Orjola Pampuri
Roland Bejko
Rudina Hajdari
Tomorr Alizoti
Tritan Shehu
Valentina Duka
Xhemal Gjunkshi

Exit mobile version