Tao Balla trembet nga emigrantët në Greqi, thërret në takim militantët e PS

Taulanti, bashke me parine e tije ne Athine, ne nje takim me strukturat dhe elektoratin e majte te Partise Socialiste ne Greqi.
Mire ben shoku Taoooo, por me mire do ishte qe te beje nje takim te zgjeruar me bashkeatdhetaret emigrante ne teresi, duke qene se qeverisni shqiperine plot 6 vite, ju detyroheni nje takim dhe ti nderroni dy fjale, ne lidhje me cfare keni arritur dhe me cfare premtimesh erdhet ne qeveri.
⁃ Por takimin me emigrantet nuk e arrini dot, shoku Tao, pasi jam i sigurte qe do te mernit nje dajak…., po po dajak qe se kishit imagjinuar ndonjehere, pasi ate qe bete ne kurriz te popullit shqipetar gjithe keto vite, nuk do te munde ta kalonit lehte duke lustruar dhe perrallisur, nese do te arrihej nje “dialog” i hapur.
⁃ Mashtrues te rilindjes, kriminel, drogmen, perdhunues, modeli me i shemtuar i njerezimit dhe i shoqerise, po ju them qe ishim pregaditur t’ju vinim aty, gjithsesi per hire te disa normave njerezore qe i ndjekim si nje standart largepames, morem vendim te mos ju shqetesojme projektet e tuaja te Partise, tashme si Partia e trishtimit te njerezve bashke me shokun tuaj ne krye Edi Rama.
Vazhdoni projektet e felliqura qe keni, por mos harroni qe se shpejti dajakun qe meritoni do ta merni se s’ben!! Poshte rilindja socialiste e degradimit te shqiperise!!👎👎
F. Gjoci

1 15

49767935 10212499264027691 4680209232337829888 n

49896969 10212499263387675 1131148700475719680 n

50028679 10212499264227696 3629595837291560960 n