Koha e Edi Ramës ka mbaruar!

Dhuna dhe terrori policor ndaj studentëve ka ngjallur reagime të ashpra në opinionin public dhe më gjerë. Deputetja e LSI-së Floida Kërpaçi ka akuzuar qeverinë dhe Edi Ramën për dhunimin fizike dhe psikologjike të ushtruar ndaj studentëve.
Vërsuljen e policisë ndaj studentëve nga ana e Ramës, deputetja opozita e quajti pabesi të Kryeministrit.
Ajo bëri thirrje për largimin e menjëhershëm të policisë nga ambientet e fakulteteve dhe vendosjen para ligjit të urdhëruesve dhe dhunuesve të studentëve.
Ja deklarata e deputetes së Lëvizjes Sociliste për Integrim, Floida Kërpaçi
Edi Rama me metodat e errëta, në befasi e pabesi gjatë errësirës së natës, ka vërsulur forcat e policisë ndaj studentëve që paqësisht po protesojnë në mënyrën e tyre demokratike në ambjentet e fakulteteve. Studentët janë rrahur dhe janë dhunuar fizikisht e psikologjikisht.
Qeveria shqiptare është vendosur dhunshëm kundër çdo shqiptari! Institucionet shtetërore janë angazhuar në një grusht shteti kundër çdo shqiptari dhe fëmijëve të shqiptarëve me synimin e garantimit të pushtetit të fëlliqur të Kryeministrit antishqiptar Edi Rama. Themelet demokratike të Shqipërisë që aspiron për BE sot janë më të dobëta se kurrë më parë.
Edi Rama po dhunon me policinë e taksapaguesve shqiptarë, bijtë dhe bijat e shqiptarëve. Ata student që pafytyrsisht tha se u kishin dhënë një mësim. Ky është ai që donte gjoja dialog? Dialog me Polici dhe dhunë? Ky është dialogu i Edi Ramës. Në mënyrë të pafytyrë Policia e Shtetit e urdhëruar nga Edi Rama, i fut duart në fyt një të riu, student dhe pafytyrsisht e ofendon.

Ndiqni videon që tregon se si Policia e Shtetit ka ushtruar dhunë ndaj studentëve. Në vend të plotësonte kërkesat e të bënte çmos që të çonte në fakultet studentët, Edi Rama zgjodhi të injorojë, denigrojë e shtyp me dhunë studentët e çojë në fakultet policinë.
Turp dhe thirrje për reflektim nga të gjithë aktorët e tjerë të shoqërisë tonë për të shpëtuar themelet demokratike në shkërmoqje e sipër. Ndërkohë i bëj thirrje Ambasadorëve dhe aktorëve ndërkombëtarë në Shqipëri, siç morën pjesë dje në takimin e detyruar me KM, të dëgjojnë thirrjet e studentëve që prej 37 ditësh kanë apeluar për ndihmë nga çdo aktor që kërkon një Shqipëri demokratike dhe një rini që ndërton të ardhmen në Shqipëri. Policia e Shtetit të largohet urgjentisht dhe duhet të mbajë përgjegjësi dhe kushdo qofshin ata që kanë dhënë këtë urdhër, do të mbajnë përgjegjësi përpara ligjit dhe popullit që sheh këtë ditë të zezë të Shqipërisë.
Edi Rama, koha jote mbaroi! Studentët e bashkuar, kanë për të fituar!

Narkopolicia ne shkelje te hapur te ligjit dhunon studentet brenda Fakultetit te Ekonomise. Video tregon nje polic duke qelluar me grusht nje student. sb

Gepostet von Sali Berisha am Freitag, 11. Januar 2019

Perkundrejt dhunes se eger studentet e Fakultetit Juridik te vendosur per vazhdimin e greves! sb

Gepostet von Sali Berisha am Freitag, 11. Januar 2019