Gazetari-Ramës: Na the se as djalin s’e kishe tëndin, as vilën tani, as…

Nga Adriatik R.DOSTI

….Ok per femijen e djalin tend te pare the qe eshte i Babait tend e jo i yti…
Edhe gocen e Lindes ..po dihet qe nuk e ke tenden…
Per oxhakun the se eshte i nje miku tend e jo i yti……
Per shtepine -bunker ne Surrel the qe eshte e Lindes dhe jo e jotja…
Edhe per ”ate mikun” ne ato fotot e tua Nudo ne plazhet franceze ke thene se eshte i Dalines e jo i yti…
Edhe per Aeroplanet e droges qe tu rrezuan e te ngelen ne dore e ne dere the qe s’jane te tute por te Ministrise se Shendetesise a te mjedisit e sperkasin Mushkonjat….
Edhe banditet e kriminelet pa hesap ne shtet, qeveri , parlament e kudo i ke mohuar qe jane te tute e ja ke faturuar Saliut…
Per Saimirin e Xhafen the qe jane me te miret …por s’jane te tute …
Thone qe edhe per studentet ke thene qe s’jane te tute…ndersa policet i ke bere dalje e ja ke adresuar Lleshit….
Po kete popull qe po e torturon, po e fyen, ofendon, po e shkel me kembe e po e perdhos dita -dites…te kujt e ke mo…apo edhe ai nuk eshte i yti?
Po Shqiperise qe ja ke ulur koken si kurre me pare ne historine e saj te kujt e ke te sat-eme apo te tyt-eti ?
Aman se na plase o Edvin behu te pakten njehere te vetme ne jeten tende Burre …e na thuaj o njeri.. te pakten nje gje qe eshte e jotja…e jotja pra personale e qe te mbaje vulen autoresine e pronesine tende me kadaster, noteri e hipoteke e ku te deklarohet e te shkruhet e zeza mbi te bardhe…kjo eshte
prone e Edvin Kristaq & Aneta RAMA…
.
Vetem aman ..te lutem e mos lajthit e na thua qe po…Shqiperia eshte e imja …se atehere te siguroj se vendin tend tek pavioni 17 e ne spitalin 5 a ne psikiatrite e Vlores e te Elbasanit te garantoj qe do e zeme NE e ti do jesh akoma i lire te besh palle e rrezik te na thuash edhe neve…jo keta nuk jane shqiptaret e mij ..ndaj gjejeni vete se kush i ka cmendur kesisoj…
Ore se cfare realisht ”ke tenden” ti…ne shqiptaret tashme kemi kohe qe dijme ,,,madje fort mire por problemi qendron ne ate ,,,nese do ja mberrijme ndonjehere dites e vaktit ta degjojme tamam – tamam nga goja jote e ta pohosh saktesisht aty ku duhet e ku ne te gjithe lusim te te shohim nje ore e me pare…aty ku kercen Cecua me nje kembe….
Dhe eshte keq o Edvin …kur mohon gjithcka …deri edhe veten tende se i bie te zihesh me Pasqyrat dite – nate…jam une s’jam une …e lere me pastaj kur divorcohesh kur fillojne sherret neper gjyqe e gjykata jo po kjo eshte e imja e jo po ajo eshte e jotja… e me e tmerreshme akoma eshte kur bie nga Fiku ..e ne vend te karriges se tjeterkujt…te mbetet vetem Bytha jote …atehere eshte c’eshte…..
Apo s’ja ke marre doren ketyre lloj historive ti….ndaj edhe ky zakoni i mohimit te gjithckaje mendoj se pikerisht andej e ka prejardhjen…
Dhente zoti …te jesh vetja deri ne fund e te mos mohosh vet-veten …se si Hallve e ftohte me duket mua e nesermja jote.. ndaj edhe te siguroj qe Litari te cilin ke kohe qe e ke bere hak…kete radhe do jete i YNI e jo i JOTI… edhe pse ta kemi taksur ty…dhe llogjikisht i bie qe te jete perfundimisht i yti…..ok ndaj flije mendjen se fundit tend nuk ke c’i mohon me asgje sepse cdo fillim e ka nje fund e cdo gje e ka nje limit ….apo jo?