Ballina Politikë Basha: Rama me zgjedhje të lira është i rënë sot

Basha: Rama me zgjedhje të lira është i rënë sot

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, të enjten, deklaroi se kryeministri Edi Rama me zgjedhje të lira dhe të ndershme është i rënë sot.
Basha u shpreh në studion e emisionit “Opinion” se për të realizuar zgjedhje të ndershme, opozita ka propuzuar ligje dhe jo fjalë.
Kryedemokrati tha se PD ka propozuar vettingun e politikanëve, dekriminalizim e zgjedhjeve dhe platformën antioligarkike.

Exit mobile version