Ja kush po përpiqet të shpëtojë Ramën nga fundosja!

Socilogu Ergys Mertiri në një postim në rrjetet sociale shkruan sesi kryeministri Edi Rama pasi i nxori freshistët në shesh për të “depolitizuar” protestën, tani po i fut në mësim.
Sipas tij FRESSH-istët po bëjnë çmos që të shpëtojnë kapitenin nga fundosja.
Postimi i plotë:
Pasi i mbajti freshistet ne shesh per te “depolitizuar” protesten, tani po i fut ne mesim. Tani fillojne presionet e kercenimet ndaj protestuesve, pikerisht nga ata dekane e rektore qe i shpalli shkaktare te gjendjes ne universitet! E pra jane keta te fundit qe po bejne c’mos per t’a shpetuar kapitenin nga fundosja. Kjo eshte protesta qe kerkon te udheheqe Edi Rama dhe ky eshte pakti ku qeveria ofron shume me teper se 8 pika”!

protest