Përse besoj te Lulzim Basha!

Islam VELIU

Po sepse libelarizoje vizat dhe shqiptaret levizin te lire ne Europe.
Po sepse ndertoje Rrugen e Kombit, te cilen po e vjedh sot Çuni Kristaqit.
Po sepse shpartalloje I vetem banden e Rilindjes.
Po se futi ne burg dhe largoje nga parlamenti kriminelet dhe banditet qe solli Edvin Kristaq Rama.
Po sepse luftoje fort qe kelyshet e baballareve te mos drejtonin drejtesine shqiptare.
Po sepse luftoje i vetem kunder hashashizimit te Shqiperise.
Po sepse shkaterroje banden e Sajmirit.
Po se shkateroje banden e Fatmirit.
Po sepse lufton i vetem kunder oligarkeve qe vjedhin sebashku me Edvinin e Taqit, kafshaten e bukes se popullit.
Po sepse tregon cdo dite me fakte aferat korruptive te Çunit te Kristaqit.
Po sepse kerkon te largoje nga politika te korruptuarit.
Po sepse ka nje program te qarte si mund te perparoje ky vend.
Po sepse pastroje PD nga shushunjat qe i pinin gjakun.
Po sepse jane kunder tij llumi i ketij vendi, ata qe Çuni Kristaqit i paguan vetem te ofendojne Lulzim Bashen.
Po sepse eshte bir i nje familje te ndershme dhe nuk eshte bir e nip krimineli.
Po se ka arsimimim te shkelqyer dhe nuk eshte legen me brekushe si çuni Kristaqit.