Ballina Politikë Vasili nxjerr bllof Ramën: “Ja se si është i kapur deri në...

Vasili nxjerr bllof Ramën: “Ja se si është i kapur deri në fyt nga oligarkët” (Video)

Kreu i Grupit Parlamentar të LSI Petrit Vasili ka reaguar sërish pas miratimit në parlament të paketës që u fal shumë taksa sipas tij, oligarkëve.
Ai ka publikuar në faqen e tij në facebook edhe një video të kreut të qeverisë dhe e shoqëron me komentin, “shikoni se çfarë deklaronte ky mashtrues vetem 7 muaj më parë në 2 maj 2018”.
Postimi i tij i plotë i Vasilit
Kryeministri argat i oligarkëve mashtrues dje dhe i vertetë sot.(video)
Kryeministri argat i oligarkëve nxori fytyrën e vertetë sheshit, kur me ligj në parlament me votat e 74 argatëve të tjerë jua uli përqindjen oligarkëve nga 15% ne 8 %.
Çdo njeri objektiv dhe gjakftohtë kupton menjeherë se si është i kapur deri në fyt nga oligarket dhe është thjesht një këlysh i tyre kundër interesave të popullit të cilit ja merr taksat dhe e fut në burg për 5 lek korrent, apo për një shkelje rrugore apo për një tufë qepë në rrugë.
Shikoni se çfarë deklaronte ky mashtrues vetëm 7 muaj më parë në 2 maj 2018.

Exit mobile version