Banorët e Unazës së Re bllokojnë rrugën: Rama një kufomë politike, në burg Qendro dhe Gjiknuri!

Banorët e Unazës së re, janë mbledhur sërish mbrëmjen e sotme në protestë, ku kanë kërkuar anulimin e projektit korruptim të Edi Ramës dhe oligarkëve.
Duke folur dhe për ligjin që ju ul taksat të pasurve, banorët u kanë kërkuar llogari deputetëve të mazhorancës se përse votuan një ligj që varfëron shqiptarët dhe pasuron oligarkët.
‘Si nuk ju vjen turq ë ngritët kartonin për një kufomë politike, ai i ka ditët e numëruara politikisht, por ju ende nuk e kuptoni’, u shprehën banorët.
‘Lironi çunat dhe burgosni Qendron dhe Gjiknurin’, ‘Projekti Re, përgjegjës pse nuk ka’, kjo ishte një nga thirrjet e banorëve të Unazës së re, mbrëmjen e sotme, të cilët dolën sërish në protestë kundër projektit korruptim të qeverisë Rama.
Banorët kanë bërë apel se nuk kanë ndërmend të tërhiqen nga kauza e tyre deri në fitoren e plotë. Ndërkohë a6ta kanë bërë thirrje edhe për lirimin e banorëve që po mbajen ende në burg.
Në mbështetje të tyre kanë shkuar edhe kreu i PD, Lulzim Basha si dhe deputetë e opozitës.
Banorët e “Astirit” i kërkojnë Kryeministrit të ndalë projektin, ndërsa i thonë se anjë nuk e do tashmë atë, ndërsa shtojnë se ata janë më të fortë dhe bashkuar se kurrë.
Më tej ata janë shprehur se me trafikantë droge, Kryeministri nuk mund tu tregojë sesi punohet, pasi ata kanë marrë një vendim, që nuk do të lejojnë asnjë buldozier tu afrohen pronave të tyre.