Lirohet protestuesi i Unazës së Re, Dorian Protoduari

Gjykata e Apelit ka liruar protestuesin e vetëm të mbajtur në burg të Unazës së Re, Dorian Protoduarin. Ndaj tij është caktuar masa e re “Detyrim paraqitjeje”.
Protoduari u arrestua më 22 nëntor para syve të të gjitha mediave, kur ai, pas përfundimit të protestës së Unazës së Re përpara Kuvendit, kishte shkuar të vizitonte në Spitalin e Traumës nënën e tij.
Ky vendim është pritur me brohorima nga ana e familjarëve dhe banorëve të Unazës së Madhe, të cilët ishin vendosur pranë gjykatës së Apelit teksa kanë thërritur: Fitore, fitore, fitore!
Banorët kanë kërkuar arrestimin e kreut të ARRSH-së Afrim Qendro, pasi sipas tij vendi në qeli i takon atij.
”Në burg Afrim Qendro”, shprehen banorët.
Ndërkohë që prindërit e Dorjanit u shprehën të lumtur me vendimin e dhënë nga ana e Gjykatës, ndërsa kanë këmbëngulur se do të vijojnë protestat e tyre për padrejtësinë që iu është bërë.

familja