Ballina Aktualitet Lirohet me urdhër të Ramës djali përdhunues i deputetit të PS

Lirohet me urdhër të Ramës djali përdhunues i deputetit të PS

Përdhunuesi Rexhep Rraja, djali i deputetit të PS, Rrahman Rraja u lirua sot nga burgu. Gjykata e Krujës nuk ka pranuar të dënojë Rexhep Rrajën, djalin e deputetit të PS-së.
Prokuroria kishte kërkuar 1 vit burg për Rexhep Rrajën, me akuzën për përndjekje të Xhisiela Malokut.
Por gjyqtarja Engjellushe Tahiri ka vendosur qe Rraja ka nevoje per riedukim dhe do te beje 1 vit sherbim prove.
Ai u akuza për dhunë ndaj një vajze në zonën e Fushë Krujës, dhunë kjo që pas pohimit të parë u mohua pak më vonë nga e dhunuara.

Exit mobile version