Skandal/ Rama në panik nga studentët në Vlorë, takon vetëm FRESSH, s’lejohen studentët

Ndërkohë që shumë studentë po protestojnë para dyerve të universitetit “Ismail Qemali” duke refuzuar të dialogojnë me kryeministrin, është zbuluar se kush dhe një prej organizatorëve të takimit.
Sipas raportimeve të Fax News një grup i FRESSH janë grumbulluar në oborrin e universitetit, ndërkohë që në foto duket dhe një nga të ftuarit e Alban Dudushit tek “Top Show” Ariel Lamaj, që u evidentua si anëtar i FRESSH.
Në rrjetet sociale Ariel Lamaj shfaqet krah për krah me kryeministrin dhe ministren e Arsimit Lindita Nikolla.
‘’Turp, Turp, turp, servila!”, janë disa nga thirrjet e studentëve që kanë protestuar prej disa ditësh.
Studentët jashtë kamerave thonë se ata kanë marrë kërcënime për veten dhe për familjen që të mos jenë pjesë e protestës, pasi në të kundërt mund të ketë pushime nga puna.

ariel lamaj