Rama largohet fshehurazi nga pas godinës së UBT-së pas tre orësh show

Për më shumë se tre orë kryeministri Edi Rama ka zhvilluar një takAbout WordPressim në Universitetin Bujqësor të Kamzës, ku ka premtuar dhe ripremtuar, mirëpo nuk ka dhënë asnjë zgjidhje për studentët.
Pas takimit kreu i qeverisë është larguar nga ambientet e pasme të UBT-së, shoqëruar nga rektori Bahri Musabelliu, ndërsa nuk mungonin as punonjësit e gardës.
Një pjesë e mirë e studentëve që ishin pjesë në takim janë shprehur të frikësuar për shkak të rektorit, i cili duhet thënë se nuk e kishte njoftuar praninë e Ramës në mbledhjen e sotme.
Nga ana tjetër vijon protesta e studentëve përpara kryeministrisë, ku të rinjtë shprehen për gazetarin e Fax News Sokol Dema se Rama po mundohet me çdo kusht që t’i përçajë ata.
Në takimin e Ramës në UBT pati dhe disa momente replikash, ku një prej studenteve braktisi në mënyrë demostrative takimin.

rama1 3