Studentët nxjerrin emrat e pedagogëve që marrin rryshfet, kryeson ish-burri i Linda Ramës

Studentët që vijojnë në ditën e katërt të protestës së tyre, kanë marrë sot hapa konkretë për denoncimin e pedagogëve që kërkojnë para për të dhënë provimet, pra për të marrë një notë kaluese.
Në foton e siguruar më poshtë nga Faxweb.al shihen qartë emrat e pedagogëve të korruptuar mes tyre dhe emri i ish-bashkëshortit të Linda Ramës, Thanas Xhillari.
Sipas studentëve të FSHN-së, Xhillari kërkon 500 deri në 1 mijë euro për provim.
“Pedagogë të korruptuar jeni murtaja e shoqërisë” – therrasin studentet.

Ja emrat e petagogëve

Thanas Xhillari 500-1000 euro FSHN

Petro Zoto 150 mij lekë derni në 2 mungesa

Andon Kume 1500 euro lënda UAMD Durrës

Universiteti Arteve 4000 mij euro fitim konkursi

Gasper Kokaj 250 euro provimi Juridiku Shkodër

Kristaq Kikina 200 euro petagog Gjirokastër

Shkëlqim Hidri 250 euro Gjirokastër

Arben Bocari UBT 100 mij lekë provimi i matematikës

Nirvana Shkelzeni 300 euro 2 provime në Elbasan

Uk Bucpapa 50 mij lekë Gjuhët e Huaja

Arjana Fejzo 5000 lekë për të kaluar UBT

Kledi Xhaxhiu 500 euro kimia FSHN

Alketa Lame 150 euro kimia FSHN

Sabri Hoxha 100 euro provimi te mjekësia

1111

48051430 10213494301451995 3794870104441749504 n

7

 

6