Basha: Studentët ia prishën rehatinë hajdutëve!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka mbështetur studentët e universiteteve publike, të cilët prej dy ditësh janë ngritur në protestë.
Nga zona e Unazës së Re, teksa ishte përkrah banorëve që protestojnë kpë dëmshpërblimin e banesave të tyre, Basha tha se, tashmë hajdutëve iu është prishur rehati.
“Tani vijmë tek protesta e studentëve. Edi Rama nuk investon për arsimin. Lekët që duhet të shkonin për të arsimuar rininë, shkojnë në vend tjetër. Gjithçka nis nga rinia. Dhe kësaj mund t’i kundërvihemi me bashkim. Të rinjtë e kanë kuptuar, do i përshëndes nga zemra. Kanë arritur që të krijojnë një shtangie. I ka pritur rehatin hajdutëve”, tha Basha.

mijeraaaa