Revolta mbërrin para Kryeministrisë, Rama ia mbath! (Video)

Në tëgjithë vendin kanë shpërthyer protestat kundër qeverisë, ndërsa një gjetje simbolike është edhe kjo e një qytetari të thjeshtë para kryeministrisë.
Në një video që po bën xhiron e rrjetit, shihet një makinë e ndaluar para kryeministrisë, ndërsa drejtuesi i saj i bie pa ndërprerë borisë. Ky veprim ka ndodhur në shenjë revolte, kur vendi po gëlon nga protestat, si ajo e studentëve, banorëve të Unazës, apo edhe minatorëve, ndërsa makina shihet e drejtuar nga Kryeministria. Rama ka iku nga zyra ndërsa makina që ibinte bories ka qëndruar gjatë para godinës së qeverisë
Më poshtë videoja e siguruar nga Nisma #Thurje, e cila shkruan: “Po ndodh te Kryeministria.
Një qytetar parkon makinën para KM dhe i bie pa pushim borisë në shenjë revolte”.

Po ndodh te Kryeministria. Një qytetar parkon makinën para KM dhe i bie pa pushim borisë në shenjë revolte.

Gepostet von Nisma #Thurje am Mittwoch, 5. Dezember 2018