Berisha thirrje studentëve: Mos i ndalni protestat! Tarifat 5 herë më të larta se në BE!

Me mijëra studentë shqiptarë janë ngritur sërish në protestë ditën e sotme, ku kërkojnë ulje të tarifave të studimit.
Ish-Kryeministri Sali Berisha, me anë të një statusi në Facebook, shkruan se, sot studentët protestojnë ndaj kësaj narkoqeverie të korruptuar.
Më tej ish-Kryeministri ju ka bërë thirrje studentëve që të vijojnë të protestojnë ë deri në përgjysmimin e tariës.
Postimi i ish-Kryeministrit Berishaberisha 5
Studentët në protesta të fuqishme kundër tarifave 4-15 herë më të larta se në të gjitha vendeve të BE dhe gjobave të turpshme të narkoqeverisë bandite.
Qindra studentë të Fakultetit të Inxhinierisë së Ndërtimit & Arkitekturës dhe Urbanistikës përsëri sot në protestë kundër rritjes së tarifave nga Edi Rama. Të gjithë studentët kërkojnë anullimin e këtij vendimi i cili rëndon mbi xhepat e çdo familje.
Ju bëj thirrje studentëve të bashkohen me protestën deri në përgjysmimin e tarifave dhe heqjen e çdo gjobë ndaj tyre. Studentët do fitojnë! sb

Studentet ne protesta te fuqishme kunder tarifave 4-15 here me te larta se ne te gjitha vendeve te BE dhe gjobave te turpshme te narkoqeverise bandite.Qindra studente te Fakultetit te Inxhinierise se Ndertimit & Arkitektures dhe Urbanistikes perseri sot ne proteste kunder rritjes se tarifave nga Edi Rama. Te gjithe studentet kerkojne anullimin e ketij vendimi i cili rendon mbi xhepat e cdo familje. Ju bej thirrje studenteve te bashkohen me protesten deri ne pergjysmimin e tarifave dhe heqjen e çdo gjobe ndaj tyre. Studentet do fitojne! sb

Gepostet von Sali Berisha am Mittwoch, 5. Dezember 2018