Babai i 18-vjeçarit të arrestuar, thirrje Ramës: Jam unë organizatori i protestës, po ta mbajti eja më arresto!

Protesta e banorëve të Unazës së re ka hyrë sot në ditën e 32 të saj. Banorët kundërshtojnë shkatërrimin e banesave të tyre, pa dëmshpërblim.
Duke folur në protestën e sotme, babai i Dorian Protoduarit, Florian Protoduari i ka bërë një sfidë të hapur kryeministrit Edi Rama.
‘Ata thonë se, Dorian Protoduari është organizatori i protestës dhe e mbajnë në burg.
Por nuk është ai, jam unë babai i tij organizatori. O Edi Rama, o klysh hajde po ta mbajti eja më arresto’, ishte sfida e tij.

Protesta 1

Protesta 9