Policia nxjerr me forcë familjarët nga shtëpia, ruspa nis shembjen…

Policia ka nxjerrë me forcë nga shtëpia, banorët e një familjeje në Laprakë me mbiemër Nela, që ishin mbyllur brenda saj dhe refuzonin të dilnin, për të mos lejuar shembjen e shtëpisë nga IKMT-ja.
Policia ka hyrë brenda banesës dhe i ka nxjerrë me forcë familjarët. Këta të fundit, siç shihet në video, janë përpjekur të rezistojnë.
“I kërkova tre ditë kohë për të lëvizur gjërat e mia, por s’më lejuan”. Kështu deklaron mes lotësh pronarja e një prej banesave në Laprakë, e cila u shemb sot nga IKMT në sajë të projektit për zgjerimin e Unazës së Madhe.
“I kërkova tre ditë kohë për të lëvizur gjërat. Por nuk kam mundësi, se si shteti vepron kaq dhunshëm. (Qan) mos më shty më. Është dhunë psikologjike, e lodhshme. I kërkova tre ditë kohë për të lëvizur gjërat. Disa gjëra i lëviza, por jo të gjitha (qan)”, pohon për mediat zonja.

auto Untitled 41543920355