Gratë e Unazës së Re apel Ramës: Hiq dorë, ne nuk na ndalni dot!

Gratë e unazës së Re të kapura dorë për dore, i kanë bërë apel kryeministrit Edi Rama që të heqë dorë nga vendimi i tij për të prishur shtëpitë dhe për ti nxjerrë ata jashtë.
Ato ishin të qarta më mesazhin e tyre kur thanë se shtëpitë e tyre nuk kanë për ti dorëzuar pa u dëmshpërblyer më parë.
Në protestë ndodheshin dhe deputetë të opozitës. Klevis Balliu tha se ehde deputetë të Partisë Demokratike mun dtë veshin jelekët e verdhë për t’u solidarizuar me qytetarët.
Deputeti i LSI-së Endrit Braimllari tha se çdo gjë këtu është bërë në kundërshtim të ligjit dhe qytetarët nuk kanë as informacion.
Ndërkohë që kanë bllokuar të dy akset e rrugës, qytetarët paralajmërojnë kryebashkiakun Veliajn dhe kryeministrin Rama se shtëpitë e tyre nuk i shemb dot.

p4