“Kanë marrë Gonin, kanë marrë Gonin”, arrestohet me forcë dhe një 13-vjeçar (Video)

Kanë nisur shoqërimet e dhunshme të banorëve të Astirit, mes tyre dhe të miturve që kanë qenë pjesë e protestës përpara ambienteve të Kuvendit. Burime bëjnë me dije se pak minuta më parë është shoqëruar dhe një 13-vjeçar.
Ka qenë një furgon i forcave Shqiponja ai që ka marrë të miturin në komisariat, teksa ka qenë duke ecuar dhjetra metra larg vendit ku u mbajt protesta.
Babai i tij kërkon të bindë policët ta lënë se është minoren dhe qan. Pavarësisht tentativave të familjarëve për të ndaluar furgonin e policisë, përpjekjet janë çuar dëm.
Menjëherë pas protestës ka qenë kryeministri Rama ai që duket se ka nxitur reagimin e menjëhershëm të uniformave blu, të cilët derimë tani nuk kanë dhënë asnjë detaj lidhur me personat e shoqëruar në komisariat.